Exkurzia Národný park Donau Auen

Dňa 4. mája sa žiaci piatych tried našej školy zúčastnili exkurzie v Národnom parku Donau Auen (Dunajské luhy), ktorý začína tesne za hranicami s Rakúskom na sútoku Moravy a Dunaja. Po príchode do obce Orth sme sa presunuli do stredovekého hradu na netradičnú prehliadku, ktorá pozostávala zo štyroch interaktívnych miestností, kde sa žiaci dozvedeli zaujímavosti o rieke Dunaj a potom sme absolvovali prehliadku Zámockého ostrova so 17 atrakciami („Podvodný svet“ – budova zapustená pod zem s pôvodnými dunajskými druhmi rýb, terárium s korytnačkami, hadmi, bocianie hniezdo, poznávačka stromov, obhliadka hotelu pre hmyz, cesta smrti...). Napokon sme mali možnosť pozorovať hniezdiace bociany priamo v Národnom parku Marchegg. No, a i keď sme stratili pri pozorovaní bocianov okuliare a poštípala nás osa, máme nezabudnuteľné zážitky a najmä nové vedomosti o prírode okolo nás.

Mgr. Martina Zigová, Ing. Agnesa Tisovská, Mgr. Miroslava Petrovská