ZŠ M. R. Štefánika v Ivanke pri Dunaji

HIP – HOP v našej škole

Dňa 25. novembra 2014 mali žiaci 1. – 4. ročníka možnosť vidieť ukážky hip – hopu a zároveň si ho aj vyskúšať.

Hip – hop im predviedla tanečná skupina S3T KIDZ, ktorá vznikla v roku 2006 pod organizačným vedením Občianskeho združenia Reflectangulo 361°. V tom istom čase spustili aj projekt predškolskej pohybovej prípravy pre deti. Ich cieľom je vzbudenie záujmu o tanec, rozvoj rytmického cítenia a všeobecný rozvoj pohybových schopností.

Tanečná skupina sa venuje aj podpore mladých tanečných talentov. S deťmi sa zúčastňujú množstva súťaží, kde dosahujú úspechy, sú aj organizátormi medzinárodnej súťaže street dance skupín aj jednotlivcov na Slovensku. Okrem tréningov organizujú pre deti pravidelné tanečné tábory a workshopy so zahraničnými lektormi. V tomto školskom roku sa chcú venovať prevažne štýlom HIP – HOP, BREAK DANCE, POPPIN, LOCKIN, DANCEHALL a HOUSE.

Po predvedení hip – hopu si mohli deti pod vedením inštruktora skúsiť ako im to ide, a boli naozaj veľmi šikovné. Mnohé z nich prejavili záujem prihlásiť sa na tréningy hip – hopu. Vždy je lepšie, ak deti dostanú možnosť vyplniť svoj voľný čas zmysluplnou činnosťou akou je aj pohyb. Opäť jedna zo zaujímavých akcií zorganizovaných školou!

M. Antalicová
© 2003-2011 ZŠ M. R. Štefánika v Ivanke pri Dunaji
Ochrana osobných údajov