ZŠ M. R. Štefánika v Ivanke pri Dunaji

"Hospitácia" z Oxfordu

Už druhýkrát našu školu navštívila Ms Harriet Turner z Oxford University Press. Harriet pravidelne navštevuje školy v mnohých krajinách, aby zistila, ako sú spokojné s učebnicami angličtiny Project, 4. edícia a ako využívajú podporný materiál (videá, web, iTools, pracovné listy...) Zozbierané poznatky a skúsenosti potom spolu s kolegami využíva pri ďalšom vylepšovaní učebných materiáloch pre výučbu angličtiny.

Harriet Turnerová spolu s pani Adélou Urbanovou z OUP Slovakia pozorne sledovali hodinu angličtiny 8. A zameranú na britské reálie, konkrétne hrdinov a hrdinky a neustále si zapisovali poznámky. Najprv sme s žiakmi zopakovali, čo vieme o Robinu Hoodovi (žiaci si aj zahrali fiktívny rozhovor s „anglickým Jánošíkom“). Za využití videa a pracovných listov sme sa potom dozvedeli zaujímavosti zo života a doby slávnej kráľovnej Viktórie. Žiaci výborne spolupracovali a nepokazili dobrý dojem, ktorý si Harriet z našej školy odniesla minulý rok.

Pred hodinou aj po nej sme aj tentoraz prediskutovali, ako sa učiteľom a žiakom s Projectom pracuje, konštatovali obojstrannú spokojnosť, ale aj upozornili na detaily, ktoré je stále možné vylepšiť. Bol som príjemne prekvapený, že Harriet si pamätala na konkrétny projekt o budúcnosti, ktorí niektorí naši žiaci pripravili minulý rok. Autori učebných materiálov v Oxforde sa snažia vyučovanie učiteľom a žiakom čo najviac uľahčiť a spríjemniť, za čo sme im vďační. Je príjemné vedieť, že v ďalekom Oxforde sú ľudia, ktorí sa úprimne zaujímajú o našu prácu.

David Ručka© 2003-2011 ZŠ M. R. Štefánika v Ivanke pri Dunaji
Ochrana osobných údajov