ZŠ M. R. Štefánika v Ivanke pri Dunaji

iKid - súťažný projekt pre mladých podnikateľov

iKid je výchovno-vzdelávací program, ktorý sa zameriava na inšpiráciu a podporu slovenských škôl v rozvoji kreativity, inovácií a na implementovanie podnikateľských zručností do vzdelávacieho procesu výlučne zážitkovou formou.

Zakladateľ iKid Slovensko je Kenneth Ryan, ktorí hovorí:
„My v iKid veríme, že aj detské nápady dokážu zmeniť svet a priniesť pozitívnu zmenu. Vytváraním bezpečného prostredia, v ktorom sa deti môžu hrať so svojimi nápadmi, ich učíme dôverovať svojim schopnostiam a sebe samým, byť odvážnymi, akceptovať výzvy a nebáť sa zlyhaní.“

Tento rok sa konal 3. ročník, do ktorého sa zapojilo 14 základných škôl z celého Slovenska.

Naša škola vytvorila 2 tímy a pod vedením učiteľov a mentorov, mladí inovátori vytvorili svoje vlastné startupy. Úlohou tímu bolo z množstva ich nápadov vybrať ten najlepší, preskúmať trh a zistiť, v čom sú jedineční. Tímy sa pravidelne stretávali počas 6 mesiacov, absolvovali worshopy plné hry a zábavy, radili sa s odborníkmi a úspešnými podnikateľmi na exkurziách vo firmách a vytvorili funkčné prototypy, ktoré odprezentovali porote dňa 22.5.2015 na finále iKid Startup Awards, ktoré sa konalo vo Foxforde v kníhkupectve Martinus na Obchodnej ulici v Bratislave.

Startupers.sk: Finále iKid Slovensko 2015 alebo prečo sa nemusíme báť o našu budúcnosť

Youtube: iKid Startup Awards 2015

1.tím – Lenka Benková, Barbora Moravíková, Adam Kázmer, Jakub Deák, Milan Štiglic, Peter Almásy
Vytvorili mini-MAXI table – stôl, ktorý môžete rozkladať na 4 druhy stolov podľa potreby – príručný, konferenčný, pracovný, jedálensky.

2.tím – Rebeka Radčenko, Daniel Dic, Denis Boušek, Jabub Sitár, Peter Erdélyi
Vytvorili imBox, príručný box k žehliacej doske, na ktorom je plastová konštrukcia, ktorá vám pomôže rýchlo a jednoducho poskladať tričko.

Ukážme deťom, že keď chcú, dokážu čokoľvek!

Iveta Pitáková, Marta Lovásková© 2003-2011 ZŠ M. R. Štefánika v Ivanke pri Dunaji
Ochrana osobných údajov