ZŠ M. R. Štefánika v Ivanke pri Dunaji

Indiánska noc v škole

Dňa 29. – 30.5.2015 naši prváci absolvovali prvú noc v škole, ktorá sa niesla v téme Indiáni. Naše triedy sa zmenili na indiánsku osadu. Okolo 17. hodiny začali do školy prichádzať rodičia s malými indiánmi, priniesli množstvo občerstvenia, medzi ktorými nechýbali napečené sladké dobroty.

Pre deti učiteľlky-indiánky pripravili program. Prvou aktivitou bola výzdoba a výroba indiánskeho oblečenia. Na biele tričko si nakreslili indiánske znaky a napísali svoje indiánske meno, ktoré indiánky nakoniec nožničkami skrášlili. Obratnosť a šikovnosť si preskúšali pri prechode cez prekážkovú dráhu. Po úspešnom absolvovaní dostali deti čelenku, ktorú si farebne vyzdobili a pripevnili na ňu pierka. V priebehu večera si mohli indiáni opekať svoje úlovky – špekačky. Keď sa zotmelo, za sprievodu bubnov sa všetci indiáni zúčastnili indiánskeho pochodu a tanca.

O zvláštnej moci indiánskej noci svedčí aj fakt, že väčšina detí vydržala bdieť až do polnoci. Sme si však isté, že spánok, ktorý vymenili za hry v indiánskej osade, dobiehali počas celého víkendu.

Indiánska noc sa páčila všetkým - malým aj veľkým, deťom aj dospelým.

Iveta Pitáková, Zuzana Kovalčíková, Zuzana Bednárová, Michaela Burtovská



© 2003-2011 ZŠ M. R. Štefánika v Ivanke pri Dunaji
Ochrana osobných údajov