ZŠ M. R. Štefánika v Ivanke pri Dunaji

Schoolovision 2016

Prvý krát sa naša škola zapojila do veľkého medzinárodného eTwinningového projektu Schoolovision. Táto súťaž je obdobou pesničkovej súťaže Eurovision a koná sa približne v rovnakom čase. Súťaž mala tento rok rekordnú účasť: z 42 prihlásených krajín nakoniec 35 dodalo svoje príspevky v podobe videoklipov. Spievať môžu iba žiaci do 12 rokov zo škôl registrovaných na portálu eTwinning.

Na rozdiel od väčšiny príspevkov našu pesničku nie len interpretovali, ale aj vymysleli samotní žiaci štvrtého a piateho ročníku. Spojuje rytmickú vyčítanku, moderný rap a melodickú pesničku. Snaží sa prepojiť tradíciu s modernými trendmi. Komentáre pod naším príspevkom na http://schoolovision2016.blogspot.sk/ ocenili kreativitu a originalitu, ako aj vizuálny jazyk, kostýmy a odvážne zapojenie rapu.

Hlasovania sa o najlepšom príspevku sa môžu zúčastniť iba zapojení žiaci a nemôžu hlasovať pre svoj vlastný. Na záver celej súťaže sa odohrala videokonferencia, na ktorej sa zúčastnili speváčka Diana Ďuricová a autorka rapu Sabína Strigáčová a oznámili výsledky za našu školu. Náš favorit vyhral i celú súťaž a bol rovnaký ako v Eurovision: Ukrajina. My Schoolovisionéri sme sa zhodli, že ukrajinský príspevok pre Schoolovision jasne prevýšil ten pre Eurovision! Naša pesnička sa napriek solídnemu ohlasu medzi najlepších nakoniec nedostala. Napriek tomu sme veľmi radi, že sme sa tvorivo zapojili do veľkolepej medzinárodnej siete aktívnych škôl.

V hlasovaní učiteľov sme v štyroch kategóriách obsadili tretie miesto. Jedná sa o kategórie pozitívne posolstvo, národná kultúra, predstavenie tradícií a originalita.

Veľmi ďakujeme pánu Jozefu Bódimu so synom Miškom za zachytenie obrazu a zvuku a ZUŠ v Ivanke za zapožičanie kostýmov a nahrávacej miestnosti.Hudba: Dávid Goldenberg
Text: Viktória Vlčková, Sabína Strigáčová, Dávid Vadkerti
Sólo spev: Diana Ďuricová
Rap: Dávid Vadkerti
Gitara: Dávid Goldenberg
Speváčky: Veronika Beregházyová, Rebeka Kosibová, Emma Sviteková, Lenka Kadnárová, Viktória Vlčková, Lívia Garančovská, Tereza Harajková
Kamera: Jozef Bódi, Michal Bódi
Strih: Zuzana Bednárová, Michal Bódi
Kostýmy and nahrávacia miestnosť: Základná umelecká škola v Ivanke pri Dunaji
Učiteľky: Lenka Varga, Iveta Pitáková, Zuzana Bednárová
Koordinátor: David Ručka
Ukrajina:


© 2003-2011 ZŠ M. R. Štefánika v Ivanke pri Dunaji
Ochrana osobných údajov