ZŠ M. R. Štefánika v Ivanke pri Dunaji

iKid Startup Awards

Tento rok sa konal už 4. ročník celoslovenskej súťaže mladých podnikateľov iKid. Do finálového kola sa dostalo 13 tímov z celého Slovenska, a tento rok to porota skutočne nemala ľahké. Každý tím mal na prezentáciu k dispozícií 4 minúty a po prezentácií dostali 2 otázky od poroty.

Počas 6 mesiacov tímy pod vedením učiteľa a mentorov z biznisu tvorili svoj vlastný startup. Prechádzajú tak rovnakým procesom ako skutočné startupy a spoločnosti. Všetko sa to začalo generovaním nápadov, z ktorých potom vybrali ten najlepší. Neskôr si urobili prieskum trhu, postavili prototyp svojho produktu a nakoniec pripravili marketing a prezentáciu, ktorú prezentovali na iKid Startup Awards. Pre enormný záujem škôl sa tento rok muselo konať aj semifinálové kolo. Pomocou videí s prezentáciami, ktoré si každý tím musel natočiť, 5 členná semifinálová porota rozhodla o 13 tímoch, ktoré sa iKid Startup Awards zúčastnili.

Finálové kolo sa konalo 19. mája v Design Factory v Bratislave a bolo súčasťou konferencie magazínu Forbes Technológie - Inovácie v biznise. Tím, ktorý vyhral, otvoril konferenciu svojou prezentáciou. Tento rok sa na 1. mieste ocitol tím washDog z Košíc a vyhrali tak zájazd do Dublinu. Ich produktom bolo zariadenie, ktoré dokáže rýchlo a ľahko umyť psie laby po každom venčení. Druhé miesto obsadil tím LevelUP z Trstenej zo svojím vyhrievacím vešiakom Coat Hanger a do svojej školy prinesú stolný hokej. Tretie miesto tento rok patrí tímu SmartBike z Ivanky pri Dunaji a pre svoju školu vyhrali stolný futbal. Ich startup sa zaoberá samoobslužným bikesharingom. Získali aj cenu zamestnancov KPMG.

Z našej školy sa do projektu aj tento rok zapojili dva tímy:
SmartBike – Martin Bednárik, Michal Bódi, Matej Guľas, učiteľka Marta Lovásková a mentorka Janka Adamčiaková
Zaoberali sa samoobslužným zapožičiavaním bicyklov za použitia prehľadnej mobilnej aplikácie alebo bezkontaktnej RFID karty. Súčasťou ich projektu je finančne dostupný a materiálovo odolný stojan na bicykle a aplikácia, ktorá je prehľadná a bezpečná. V spolupráci s obcou Ivanka pri Dunaji chcú spustiť pilotný projekt. Vďaka ich produktu si môžete z ľubovoľného stojiska bicyklov bicykel zapožičať a potom ho na ľubovoľné stojisko vrátiť.

SMART TROLLEY - Adam Kázmer, Lukáš Sahuľ, Milan Štiglic, Jakub Deák, Peter Almásy, Lenka Benková, Barbora Moravíková, učiteľka Iveta Pitáková a mentor Rastislav Begán
Vymysleli nákupný vozík, ktorého súčasťou je skener tovaru, monitor pre zobrazenie ceny, zloženie výrobku, akcie a druhý monitor s hrami pre deti.
Zákazníci po zosnímaní čiarového kódu výrobku budú informovaní o zložení výrobku, o cene za produkt, o konečnej sume a o ušetrenej sume za nákup, ale aj o aktuálnych akciách. Odstráni sa zbytočná manipulácia s nákupom - nakladanie do vozíka a vykladanie pri pokladni, nakladanie do tašiek a vykladanie do auta. Zabezpečí spokojné nakupovanie rodičov s malými deťmi, ktoré sa budú počas nákupu hrať hry.© 2003-2011 ZŠ M. R. Štefánika v Ivanke pri Dunaji
Ochrana osobných údajov