ZŠ M. R. Štefánika v Ivanke pri Dunaji

Ľahšie to ide ľahšie

Až tak ľahšie sa nám 10. júna(sobota), o 5. ráno nevstávalo :-) . Ráno 5:45 sme sa stretali pred našou školou, aby sme sa spoločne presunuli na Veľké finále, ktoré sa konalo v Bratislave, na Železnej studničke.

Registrácia, krátky dážď, zoznamovanie sa s prostredím, atmosférou, takto sme začínali. Skvelo zorganizované športové podujatie s kultúrnymi vsuvkami , v podobe napr. vystúpenia Dary Rolins, Adama Ďuricu, Roba Pappa a ďalších.

24 škôl súťažilo medzi sebou. Z každého kraja 3 školy. Bratislavský kraj sme reprezentovali aj my, naša škola. Športové dráhy nám pripravili majstri vo svojom odbore. Celé to mal pod palcom kondičný tréner Maroš Molnár, ktorý poveril ďalšieho odborníka Iľja Číža, o zostavenie jednotlivých dráh a bol aj hlavným rozhodcom.

Celé podujatie sprevádzala prítomnosť slovenských športovcov, aj olympionikov. Spomedzi nich napr. bratranci Škantárovci, bratia Rančíkovci, Jana Dukátová a ďalší. Richard Lintner sa podujal na rolu moderátora a zvládol ju bravúrne.

Víťaz v každom kraji získal 5 000€ na nákup športových potrieb pre školu. Snažili sme sa, dali do toho všetko, podarilo sa nám byť v bratislavskom kraji 2., žiaľ bez finančnej odmeny. Víťazom bratislavského kraja sa stala Škola pre mimoriadne nadané deti a Gymnázium Teplická.

Našu školu reprezentovali: Rebeca Bognerová, Stanislav Gron, Nataša Hlaváčová, Juraj Ďurček, Nina Koleničová, Thomas Petrovský, Alžbeta Konrádová, Patrik Fugersy.

Patrí im veľká vďaka a obdiv za ich predvedené výkony.

Peter Hajas© 2003-2011 ZŠ M. R. Štefánika v Ivanke pri Dunaji
Ochrana osobných údajov