Schoolovision 2019: Nekompromisná oslava leta

Naša štvrtá účasť v eTwinningovom pesničkovom projekte Schoolovision bolo charakterizované maximálnou aktivitou a zapojením samotných detí. Žiaci sa podieľali nielen na texte, ale i na hudbe pesničky, natáčaní klipu a nakoniec dve žiačky takmer bez pomoci dospelých videoklip aj zostrihali. Poďakovanie ale patrí i rodičom, hlavne pánovi Mirovi Masicovi za komponovanie hudby spolu s dcérou Monikou a tradičnú náročnú prácu na profesionálnom zvuku. Choreografiu vymyslela pani učiteľka Veronika Marušáková; na natáčaní, fotení a celkovej koordinácii sa podieľali Michaela Burtovská a David Ručka.

Zatiaľ čo väčšina z 30 zapojených krajín tvorila angažované posolstva orientované hlavne na stav našej planéty a klimatickú zmenu, náš príspevok bol nefalšovanou oslavou leta bez prímesí. Voda, zmrzlina, spoločný pohyb vonku, opekačka, loptové hry a tanec sú tu hlavnými atribútmi.

Okrem videoklipu bola pesnička prezentovaná aj verejne v rámci Májovice na Námestí sv. Rozálie a pri Rozlúčkovici na záver školského roku.

David Ručka

Stránka projektu