ZŠ M. R. Štefánika v Ivanke pri Dunaji

BIBLIOTÉKA 2012 – medzinárodný sviatok milovníkov kníh


Motto: Čítam, čítaš, čítame ...


Knižný veľtrh BIBLIOTÉKA je na Slovensku sviatkom pre tých, ktorí sa podieľajú na tvorbe knižných diel a pre tých, ktorí majú knihy radi, kupujú ich a čítajú. Stretávajú sa tu vydavatelia, spisovatelia, ilustrátori, editori, prekladatelia, tlačiari, distribútori a samozrejme čitatelia. A keďže patríme medzi tých, ktorí radi čítajú knihy, navštívili sme spolu so žiakmi IV.A a IV.C triedy dňa 6. novembra 2012 medzinárodnú výstavu kníh BIBLIOTÉKA.

V rámci BIBLIOTÉKY sme sa zúčastnili edukačného programu spojeného s besedou pod názvom „Hlad pozná Afriku“. Besedu zorganizovala nadácia PONTIS, pri príležitosti vydania knihy o detskej podvýžive v Keni. Hostia sa s deťmi podelili o svoje zážitky z pôsobenia v Keni, vysvetľovali príčiny podvýživy, priblížili im neľahký život detí v Keni, ale aj trpezlivo odpovedali na zvedavé detské otázky.

Na výstave, ktorej cieľom je motivovať deti k záujmu o literatúru a čítanie sme sa oboznámili s vydavateľstvami, ponukou slovenského knižného trhu pre deti. Deti si nakúpili zaujímavé knihy s mimoriadnymi zľavami.

Čítanie a kniha sú kľúčom k studnici poznania, múdrosti a vedomostí. Oddávna vieme, že čítať znamená dozvedať sa, byť múdri.

Sme radi, že kniha ešte stále patrí do nášho života...

Mgr. S. Gabovičová, Mgr. M. Šefčíková© 2003-2011 ZŠ M. R. Štefánika v Ivanke pri Dunaji
Ochrana osobných údajov