ZŠ M. R. Štefánika v Ivanke pri Dunaji

Siedmaci na lyžiach

Aj v tomto školskom roku 2012/2013 sa zúčastnili siedmaci našej školy lyžiarskeho výcvikového kurzu. Kurz sa konal v dňoch od 02. 02. do 08. 02. 2013 v Rekreačnom stredisku Július vo Vyšnej Slanej v chate Radzim pod vedením skúsených lyžiarskych inštruktorov S. Gabovičovej, M. Petrovskej, D. Ručku a M. Mičekovej. Pod dozorom inštruktorov družstiev sa žiaci učili a zdokonaľovali v lyžovaní. Už od utorka všetci lyžiari zvládli veľký kopec bez ťažkostí. Nechýbalo ani zábavné lyžovanie s využitím zábavných lyžiarskych pomôcok na dobre upravenom svahu. V rámci odpočinkového poldňa navštívili múzeum bytovej kultúry v Betliari a okresné mesto Rožňavu.

Radosť z pobytu a pohybu v nádhernej zasneženej prírode nám v závere kurzu prekazila mimoriadne bohatá snehová nádielka, ktorá sa zmenila na poriadnu kalamitu a prerušila dodávku elektrickej energie v celom regióne. Bez elektriny sme boli vyše 30 hodín a domov sme sa museli vrátiť z lyžiarskeho kurzu o deň skôr.

Pravá zimná atmosféra a dobrá nálada však prispeli k tomu, že sa pobyt na lyžiach stal pre všetkých účastníkov nezabudnuteľným zážitkom.

Mgr. Stanislava Gabovičová


© 2003-2011 ZŠ M. R. Štefánika v Ivanke pri Dunaji
Ochrana osobných údajov