ZŠ M. R. Štefánika v Ivanke pri Dunaji

Lyžiarsky výcvikový kurz 2012Aj v tomto školskom roku 2011/12 sa žiaci VII. ročníka našej školy zúčastnili lyžiarskeho výcvikového kurzu.
Za miesto pobytu sme zvolili opäť osvedčenú chatu Radzim v rekreačnom stredisku Július, v obci Vyšná Slaná. Kurzu sa zúčastnilo 38 žiakov siedmeho ročníka a 4 pedagogickí pracovníci, S. Gabovičová, M. Mičeková, M. Petrovská a D. Ručka.
Lyžiarsky výcvikový kurz prebiehal podľa výcvikového plánu a splnil svoj cieľ. Podmienky na lyžovanie boli veľmi dobré, svah bol vždy upravený a aj keď boli silné mrazy, mali sme slnečné počasie. Všetci sa veľmi zodpovedne učili a zdokonaľovali v lyžovaní. Svoje lyžiarske majstrovstvo preukázali účastníci v záverečných pretekoch v slalome na zjazdovke na kopci Radzim. Žiaci majú veľa pekných zážitkov nielen z lyžovania, ale aj z pestrých aktivít, ktoré sme spoločne organizovali. V stredu popoludní, v rámci oddychového dňa sme absolvovali prehliadku kaštieľa v obci Betliar, kde sa nachádza múzeum bytovej kultúry. Navštívili sme aj okresné mesto Rožňavu. Večer sa premietali filmy o lyžovaní, zaujímavosti o krásach a tradíciách kraja a samozrejme nechýbali ani večerné diskotéky, na ktorých sa utužoval kolektív. Smutní sme boli jedine z toho, že bolo viac „maródov“ ako býva zvykom a dokonca dvaja lyžiari museli ísť predčasne domov... Veríme, že nezanevrú na lyžovanie a zimné športy.

Odkaz účastníkov lyžiarskeho kurzu:
„Na lyžiarsky v dobrom spomínať budeme a nikdy naň nezabudneme. Tí, čo na lyžiarsky nešli, o zábavu prišli...“


Mgr. S. Gabovičová

Prezentácia LVK (formát Microsoft PowerPoint 2007)


© 2003-2011 ZŠ M. R. Štefánika v Ivanke pri Dunaji
Ochrana osobných údajov