ZŠ M. R. Štefánika v Ivanke pri Dunaji

Stretnutie najúspešnejších žiakov školy na Poľovníckej chate


V pondelok 4.júna boli najúspešnejší žiaci našej školy pozvaní na poľovnícku chatu, kde im poľovníci pripravili pekné predpoludnie.

Deti súťažili v streľbe zo vzduchovky, čo bolo pre nich veľmi atraktívne a súťaž bola veľmi napínavá. Viaceré deti mali výbornú mušku, nielen chlapci ale i dievčatá. Po napínavých vyraďovacích súbojoch ostali už len tí najlepší strelci a strelkyne. Títo boli odmenení medailami a diplomami. Okrem toho im poľovníci priniesli ukázať cvičeného dravca – sokola rároha a tiež poľovníckeho psíka Breda, ktorý sa s deťmi ihneď skamarátil. Popri súťaži v streľbe si deti sami založili oheň a opiekli si špekáčiky. K občerstveniu dostali i viaceré sladkosti, ktoré majú u detí vždy veľký úspech. Počasie nám našťastie vydržalo, i keď to chvíľami vyzeralo, že nám krásnu akciu prekazí dážď.

Poľovníkom sa chceme veľmi pekne poďakovať za pripravený program a zároveň veríme, že v tejto peknej tradícii budeme naďalej pokračovať i v ďalšom roku.© 2003-2011 ZŠ M. R. Štefánika v Ivanke pri Dunaji
Ochrana osobných údajov