ZŠ M. R. Štefánika v Ivanke pri Dunaji

Žiaci IV. A a IV. C v škole v prírode

Žiaci IV.A a IV.C triedy prežili od 22. do 29. septembra 2012 nádherné dni v krásnom prostredí Štiavnických vrchov v chate „U daniela“ v obci Repište, neďaleko kúpeľnej obce Sklené Teplice.

Celý tento pobyt bol popretkávaný peknými a pre deti zaujímavými hrami a činnosťami, nechýbalo ani učenie...

K príjemnému pobytu nám prialo aj slnečné jesenné počasie. Spoznali sme kúpeľnú obec Sklené Teplice a boli sme si zaplávať v nádherne zrekonštruovanom banskom kúpeli. Navštívili sme Kaštieľ vo Svätom Antone, mesto Banskú Štiavnicu a banské múzeum. Absolvovali sme turistické vychádzky do okolia, vystúpili sme na vrch „Bimbíz“, kde sa nachádza dvojkríž, zdolali sme „Zlatý vrch“ a pozreli si miesto, kde sa pred mnohými rokmi majestátne týčil „Pustý hrad“. Venovali sme sa športovým aktivitám, nechýbala „opekačka“, večerná hra odvahy, diskotéky, vozenie na koňoch, športová olympiáda, karneval a zábavné večerné hry s animátormi.

Počas celého týždňa deti spoznávali prírodu, učili sa ju chrániť, vnímať a milovať. Upevnili sa kamarátstva, zlepšili sa vzťahy v triednych kolektívoch, navzájom sme sa bližšie spoznali...

V rámci turistických vychádzok a výletov spoznávali nielen prírodné krásy našej vlasti, ale nadobudli aj cenné vedomosti z oblasti flóry, fauny a historických pamiatok tohto kraja, ktoré preukázali aj vo vlastivednom kvíze.

Dobrodružný týždeň ubehol veľmi rýchlo a domov sme sa vrátili nadšení s množstvom nezabudnuteľných zážitkov.

Žiaci IV. A, IV.C a triedne učiteľky Mgr. S. Gabovičová a Mgr. M. Šefčíková


© 2003-2011 ZŠ M. R. Štefánika v Ivanke pri Dunaji
Ochrana osobných údajov