ZŠ M. R. Štefánika v Ivanke pri Dunaji

Tajuplné Škótsko (s Holandskom)

Doprava: Autobusom a loďou
Ubytovanie: V dovolenkovom parku Seton Sands, v mobil home-och
Tranzitné ubytovanie: 1 noc v Holandsku, 2 noci na lodi v 4 posteľových izbách
Stravovanie: Bez stravy, s možnosťou plnej penzie (35€)
Programy: Výlety označené (F) sa hradia zvlášť
Cena: 422 €/osoba
Celková cena 470 € so stravou a poistením. Cena pre dospelú osobu 490 €. Zálohu 100 € treba zaplatiť do 5.11.2012 v hotovosti alebo na číslo účtu 520700-4202754677/8360
Cestovná kancelária: STUDENT LINES.SK www.studentlines.sk

Termín: 26. apríl – 5.máj 2013

1.deň: Odchod vo večerných hodinách cez Rakúsko, Nemecko.
2.deň: MESTO MALIARA - Prehliadka rodiska maliara Hieronyma Boscha v ´s Hertogenboschi (gotická Katedrála sv. Jána, Radnica, Trhovisko). Voľný program v centre mesta a pri kanáloch. Ubytovanie v Holandsku.
3.deň: AMSTERDAM – BENÁTKY SEVERU - Prehliadka svetoznámeho Van Goghovho múzea. Prechádzka v centre (Starý kostol so zvonicou, Námestie Dam s Kráľovským palácom, kontroverzným pamätníkom). Výlet loďou cez kanály. Večer nalodenie na trajekt.
4.deň: AKO CHUTÍ WHISKY - Príchod v ranných hodinách do prístavu v Severnom Anglicku, vylodenie. Hadrianov múr. Návšteva najrozľahlejšieho opátstva v Kelso a kaštieľa Floors Castle. Poobede prehliadka centra výroby škótskej whisky, destilárne Glenkinchie (F). Večer ubytovanie.
5.deň: OBJAVME EDINBURGH - Návšteva mesta s jedinečnými stredovekými a georgiánskymi štvrťami a vyhasnutou sopkou. Prehliadka hradu (F) s Korunovačným kameňom, Mons Meg - obliehacím delom, Hlavnou sálou, atď. Pešia prehliadka pokračuje Kráľovskou míľou s Katedrálou St Giles, Múzeom detstva a Pomníkom Sira W. Scotta. Voľný program v centre s možnosťou nákupov na Princess Street.
6.deň: LOV NA PRÍŠERU - Výlet k jazeru Loch Ness, pátranie po Nessie - príšery v jazere. Návšteva zrúcaniny hradu Urquhart Castle zo 16.stor. Zastávka pri pamätníku Glennfinnan, ktorý vzdáva hold všetkým tým, ktorí podporili Karla Eduarda v jakobínskom povstaní. Príchod do rokliny Glencoe cez Fort Williams a Ben Nevis. Pešia túra k vodopádom.
7.deň: KAPITÁN SCOTT A DISCOVERY - Návšteva bývalého hlavného mesta Škótska Dunfermline-u. Prehliadka zrúcaniny opátstva a paláca z 12.stor. (F). Poobede výlet do mesta Dundee. Návšteva kráľovskej výskumnej lodi pre prvú výpravu kapitána Scotta na Anktartídu, plachetnici Discovery (F).
8.deň: PRÍRODA A HRADY ŠKÓTSKA - Prechádzka v rybárskej dedinke St Abbs, pešia túra k morským skalám. Poobede prehliadka monumentálneho hradu na morskom brehu, Bamburgh (korunovačné sídlo northumbrijských kráľov, od roku 1894 sídlo lorda Armstronga). Večer nalodenie, odchod do Holandska.
9.deň: UNIVERZITNÝ UTRECHT - Vylodenie v ranných hodinách. Návšteva najväčšieho holandského univerzitného mesta Utrecht. Prechádzka v centre mesta okolo katedrály a mostov Oude Gracht. Poobede odchod domov.
10.deň: Príchod domov v ranných hodinách.

Prihlášky a informácie: David Ručka učebňa AJ na B2 david.rucka@centrum.cz, Mária Čaputová 9.B
http://www.facebook.com/events/190986864369657/


© 2003-2011 ZŠ M. R. Štefánika v Ivanke pri Dunaji
Ochrana osobných údajov