ZŠ M. R. Štefánika v Ivanke pri Dunaji

Viedenské múzeá

Dňa 26. 10. 2012 sa žiaci VIII. A, VIII. B, VII. A, VII. C zúčastnili exkurzie vo viedenských múzeách. Navštívili Prírodovedné múzeum, Historicko–umelecké múzeum a Technické múzeum.

Zážitkom určite bolo vidieť množstvo skamenelín, kostier vyhynutých živočíchov, ale aj počítačové animácie simulujúce rast kvapľov v jaskyniach – ich tvar v závislosti od pridaného množstva H2O a CO2, animácia simulujúca zemetrasenie a následný výbuch sopky, či spájanie litosferických dosiek a následný vznik kontinentov.

Múzeum umenia a histórie ponúkalo okrem iného zbierky mincí, šperkov, keramiky od najstarších čias. Viacerých nadchla expozícia venovaná umeniu starovekého Egypta. Počas obednej prestávky mali možnosť pozorovať prehliadku techniky a rôznych štýlov práce rakúskej armády a občerstviť sa v bufetových stánkoch.

Poslednou zastávkou bolo Technické múzeum, v ktorom si deti mohli na niekoľkých poschodiach prezrieť bohaté zbierky „všetkej“ techniky od dávnych čias takmer po súčasnosť. Expozície boli doplnené rôznymi strojmi, na ktorých si žiaci mohli vyskúšať rôzne pokusy.

Náročnosť tohto dňa určite kompenzovali neopakovateľné zážitky aj pomerne príjemné jesenné počasie.

Mgr. Miroslava Mendelová


© 2003-2011 ZŠ M. R. Štefánika v Ivanke pri Dunaji
Ochrana osobných údajov